FSMVÜ | Hukuk Fakültesi
 
Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Hukuk Fakültesi
YÖK ATLAS
Hukuk
Hukuk (Burslu)
Hukuk (% 50 İndirim)
Hukuk (% 25 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Dijitalleşme Çağında Hukuk
Dijitalleşme Çağında Hukuk

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi iş birliği ile Uluslararası Hukuk ve Toplum Konferansı (ICLAS) serisinin sekizincisine ev sahipliği yapacak.

Şimdiye kadar farklı temalar altında hukuk ve toplum bilimleri alanındaki akademisyen ve çalışmaları bir araya getiren ICLAS konferansları, önümüzdeki yıl “Dijitalleşme Çağında Hukuk” teması çerçevesinde dünyanın farklı ülkelerinden akademisyenleri aynı çatı altında buluşturmayı hedefliyor.

İnternetin yaşamın olmazsa olmaz bir parçası haline gelmesi, dijital araçların ve dijital yazılımların birçok alanda kendini zorunlu hale getirmesi hiç şüphesiz hukuk alanının da kayıtsız kalamayacağı bir olguyu ortaya çıkardı. Dijitalleşen dünya, insanoğluna daha önce tecrübe etmediği, örneği olmayan farklı bir alan sunmuş ve bu alanda da hukukun çalışma alanlarına ihtiyaç duyulmuştur. İnternet üzerinden gerçekleştirilen alım ve satım işlemleri, üretilmiş bir mal ve hizmete bağlı olarak ortaya çıkan hukuki yükümlülükler, sözleşme şartları, kontrolü oldukça zor hale gelen telif hakkı, marka ve patent tescili, sanal ortamda insan ilişkilerinin ortaya çıkması ile kendini gösteren suçlar ve benzeri birçok yeni alan, yeni ihtiyaçlar ve yeni dijital araçların varlığına gereksinimi de beraberinde getirmiştir.

Dijitalleşme Çağında Hukuk temasıyla gerçekleştirilecek olan ICLAS 2019, hukuk alanında çalışmalar yapan akademisyenleri, bu alanda karşılaşılan sorunları ve ihtiyaç duyulan araçları ortaya koymayı ve bu yeni çağa hukukun sunacağı çözümleri ele almayı hedeflemektedir.

Önemli Tarihler

Bildiri özeti son gönderim tarihi: 23 Şubat 2019

Kayıt ve kayıt ücreti ödeme son tarih: 15 Mart 2019

Detaylar ve kayıt için linke tıklayınız. http://iclas2019.org/

 

Etkinlik Türü : Konferans
Yer : Haliç Yerleşkesi
Tarih : 06 Nisan 2019
Saat : 09.00


Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi